| VladGangstaBoy a întrebat:

Buna fratilor!
Pentru rapperii adevarati este aceasta intrebare!
Spuneti-mi ce credeti despre hip hop-ul romanesc de pana in 2006 si cel de dupa!
Eu personal sunt fan B.U.G.,La Familia,Racla,Verdikt,etc!
Mi se pare ca nici rappul nu mai e ce-a fost dupa 2006, adica vreau sa spun ce muzica faina scotea B.U.G. su Puya,iar acum Puya a fost pe cale sa ajunga cocalar cu melodiile pe care le-a scos in Romanisme2, si B.U.G canta mai nou numai despre P***e si droguri!
Muzica lor nu mai are un mesaj social cum avea candva!
Mare pacat!

1 răspuns:
| Ragan_Catalin_Mihai_1996 a răspuns:

Mi-e sincer nu-mi place rap-ul romanesc,si oricum vorbesc la general acum ca rap-ul se face numai pentru bani cu exceptii desigur(Eminem,DMX, Dr.Dre., Snoop Dogg, Ice Cube etc.), intr-adevar nu mai are mesaj social ca si inainte rap-ul, dar bine ca raman melodiile vechi...R.I.P. 2PAC, NATE DOGG, EAZY-E, B.I.G. ...si dupa anul 2006 chiar ca rap-ul si-a pierdut toata esenta, si aici zic din toata lumea nu din Romania neaparat