| yubireeterna a întrebat:

la cine i place manele si la cine nu? si dc?
vreau sa fac un sondaj sa vad cati oameni iubesc manelele. mie imi place foarte mult.asc manele pentru ca te regasesti sunt piese adevarate.

14 răspunsuri:
| MalinaH a răspuns:

Pai sa vedem iubesc manelele, exact cum il iubesc pe Justin Bieber...pardon Biberon
Deci DELOC.

| MalinaH a răspuns:

La fel de adevarate ca parul de pe parti a lui Basescu laughing

| GaBBiii a răspuns:

Mie nu imi plac, sti de ce?
Pentru ca aproape toti cantaretii de manele se vaita in ele.Sau se lauda,, se dau smecheri" ca au bani. Tara a intrat in criza si ei se lauda ca au bani`! As incuraja manelele doar daca ar canta fara sa se vaite, fara sa se laude, si in ele sa cante ceva despre dumnezeu, despre mama (pentru ca ele ne-au facut), despre sarbatori, despre ceva adevarat!
Mie nu mi se pare o muzica de calitate, si nu vad nimic bun in ea!
De ce nu asculti tu Connect-r, Michael Jackson(nu vezi cati fani are si dupa ce a murit!? aia e muzica de calitate)...sau muzica clasica...Mozart,Giuseppe Verdi, George Enescu.
Sti, in unele scoli s-a realizat un proiect cu titlul,, Asculta in fiecare zi 5 minute de muzica clasica"(Foarte frumos din partea lor)daca oamenii mari nu apreciaza muzica de calitate, muzica clasica, macar copii sa o aprecieze.Gandeste-te ...macar acum cand au murit acesti artisti de muzica clasica, sa-i respectam, ascultand muzica acestora.

Deci raspunsul meu final:
Nu-mi plac manelele!

| ILadyInBlack a răspuns:

Pot spune ca habar n-ai ce-i aia o "piesa adevarata". Sincer... lasa manelele cat mai poti ca deja chinui rau limba romana. Ca sa raspund la intrebarea ta, eu nu promovez prostia deci nu-mi "place manelele".

| Mara a răspuns:

Si spune'mi si mie, ce ai invatat tu din manele? ce mesaj iti transmit?happy

| Mara a răspuns:

Si totusi, sustin ideea ca "fiecare cu gusturile lui"

| YoungMoneyWeezy a răspuns:

Nu-mi plac manelele deloc plus ca canta doar rromi.Hip-Hopul ii muzica adevarata mai ales bug mafia sau spike ori guess who.

| xSp0nge a răspuns:

Manele? Deloc! E un gen de „muzica". Yachs

| Tiffany_4986 a răspuns:

Mie nu imi plac menele, sunt oribile (nu te supara)fiecare cu gustul sau in materie de muzica

| yubireeterna explică:

Deci ladyinblack numi spune tu mie ce sa fac pentru informatia ta nu asc numai manele.manele fa parte din viata mea pentru ca manelisti au voce mai bun au melodii frumoase decat alti din romani care isi fataie curu si doar atat.asc muzica de calitate si printre asta se numara si manelele.cat despre cum scriu, scriu cum vreau nu sunt la ora de romana sau de ortografie.si app manelele nu inseaman doar smecheri care au bani sau ca canta doar despre bani nu.sincer i multumesc lui dumnezeu ca nu asc rock. app si daca tot ai zis ca sa asc muzica de calitate hai sa-ti dau un ex de ce mai asc eu in afara de manele:withney huston, natalie col, louis armstrong, luis miguel, michael bolton, celine dion, modern talking, abba etc. si totusi mai am ceva de adaugat vreau sa mentionez ca sunt tiganca si nu mi-e rusine sa o spun.rromi sunt altfel decat romani.papapa

| SkyCracker a răspuns:

Eu nu am un motiv foarte intemeiat, insa mie personal nu imi plac manelele. Daca e sa ma regasesc intr-o anumita melodie sau intr-un anumit gen de muzica, acela ar fi hip-hopul.

| Essekar a răspuns:

Nup sry

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e parerea ta. tu crezi ca manelele sunt muzica de calitate, nu?
hai sa iti zic ceva.muzica de calitate rezista peste ani, multi ani. de exemplu Mozart:. spune-mi si mie, cati ani crezi ca vor rezista manelele?
invata sa apreciezi adevarata arta, adevarata muzicahappy

| Coman_Maria_1972 a răspuns:

Da, mie imi place