| NICOLAE420 a întrebat:

Buna
Mi-am procurat recent o chitara Yamaha F-310,
astazi s-a rupt a 3 coarda.
Sunt incepator, nu stiu a canta inca
Ce set de corzi sa-i pun? Vreau ceva bun, poate ar fi mai bune clasice sau acustice si de care anume? (pretul nu conteaza)

1 răspuns:
| syd a răspuns:

Eu am avut mai multe seturi de d'addario (vreo 30 si ceva de lei costa, parca) si sunt bune. avand in vedere ca esti incepator nu cred ca ai nevoi prea speciale in ceea ce priveste corzile. dar daca cumva vrei ceva foarte bun, uita-te la elixir (care sunt in jur de 90 de lei). m-am uitat la modelul tau de chitara pe net si e acustica, deci ia-ti corzi de acustica (metalice), nu de clasica (nylon)