| ClapClapClap a întrebat:

muzicieni! laughing In cat timp ati reusit sa invatati sa cantati la chitara? Iar pentru fete: Reusiti sa cantati cu unghiile lungi sau le taiati pana "in carne"!
Va rog sa raspundeti doar cei care aveti habar de chitara, nu sa comentati desi nu ati pus niciodata mana pe o chiatra!
Multumesc! FUNDA!

2 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Din intrebarea ta imi dau seama ca nu esti prea experimentat in ale chitari, nu exista o anumita perioada de timp pe care daca o parcurgi poti spune "stiu sa cant la chitara", acum depinde ce intelegi tu prin a sti sa canti la chitara, am cunoscut persoane care stiau riff-ul de intro de la fade to black si deja se declaru chitaristi profesionisti...studiul chitari tine o viata intreaga.
La stanga cel putin ii foarte important sa le ai cat mai scurte, indiferent ca esti baiat sau fata.

| Thunderstruck a răspuns:

Ti-as raspunde daca mi-ai spune ce intelegi tu prin a invata sa canti la chitara...