| crooxel a întrebat:

Voua cat timp va luat sa invatati sa cantati la chitara cum trebuie? si ce etape ati urmat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu pot sa zic ca, cand la chitara de 3 ani si misc acordurile si stiu cateva melodii chiar foarte bine.Invata pentru moment acordurile mai usoare ca anume Mi minor, mi major, la minor, la major, sol major, re major, re minor si do major...astea cele mai usoare in aceasta ordine, restul' le inveti usorhappy ca sa canti la chitara trebuie sa ai si putina ureche muzica atunci cand acordezi chitara sau folosesti un anumit ritm, bataie la o melodie.Succes

2 răspunsuri:
| EnterSandman a răspuns:

Eu m-am luat dupa filmulete de pe youtube, de la prieteni, n-am avut nevoie de profesor, ma rog, toti imi spun ca am invatat foarte repede ca sunt foarte talentat, nu stiu daca e asa, dar eu zic ca ma descurc si pot canta ori ce melodie ascultando doar odata happy

| Buffy a răspuns:

2 ani :))
prima data un profesor, apoi pe net am cautat pe net alte chestii, alte tipuri de ciupite, batai, cantece cu acorduri (un site ff bun) www.tabulaturi.ro; si dupa ceva timp ti se formeaza urechea si canti... cum se zice dp ureche.