| bibigaby a întrebat:

Sarbatori si Craciun fericit! Frate la mine a venit mosu' si mia adus multe chesti printre care si o chitara si eu imi doreamn de mult dar nu stiu sa cant la ea! Cine imi poate da un link in care sa ma invete cineva sa cant o melodie de sa zic 20-40 secunde( vreau sa fie video si sa imi explice persoana tot sau sa vad eu unde pune degetele) esteo chitara clasica! Fundita + felicitare+vot daca e craciunu kiss! va rog mult mult!

1 răspuns:
| Hermes a răspuns:

Chiar daca ti-ar arata cineva unde trebuie puse degetele tot nu ai sa poti canta. Cel mai bine ar fi sa apelezi la un profesor de chitara care sa te invete cu metoda. In principiu trebuie sa inveti acordurile, si sa le schimbi repede intre ele. Asta cere exercitiu si rabdare. Daca te descurci bine in cateva saptamani ai sa poti face acompaniamente simple.