| Georgemtb a întrebat:

Buna seara, am si eu un Genius SW-HF5.1 5000 si as vrea din 6 mufe RCA sa imi iasa un jack. Daca as pune 3 jack-uri a cate 3 RCA-uri si le-as baga in toate cele 3 mufe de la PC (boxe, microfon si celalalt) va merge?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Tu crezi ca mufele de la pc sunt configurate sa mearga cum vrei tu? Normal ca nu!
Fiecare are rolul sau si trebuie folosit potrivit destinatiei sale.
Scrie pe Google "3 rca to jack" si vezi cum trebuie sa arate cablul de care ai nevoie.
Poate gasesti si "6 rca to jack", dar o combinatie mai accesibila ar fi din 2 jack-uri de "3 rca to jack" sa obtii o singura mufa care sa fie conectata la calculator.
Eu doar m-am documentat. Nu sunt specialist.
S-ar putea sa gresesc, dar ti-am dat niste idei. happy

| Georgemtb explică (pentru dannyel86):

Am gasit 2 vga to jack si e bun. Mersi mult!

1 răspuns: