| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara! E noaptea de fapt da' mă iertați voi. Am o problemă, sunt un mare hater, atât de hater încât nu înțeleg de ce acest Nimeni Altu' e numit poet. Versurile dumnealui nu îmi par deloc deosebite. Dacă ascult "Așa rămân", observ o gândire proastă rău chiar. Sunt oameni mai talentați, sunt poeți. Sunt cei ca Butch, VeritaSaga, de care puțină lume știe. De ce toată lumea îl slăvește pe El Nino? De ce trebuie să pui poze cu tomberoane pe Facebook dacă nu îți place Şatra B.E.N.Z? De ce faci diss-uri la Şatra? Ești mare MC? De ce există conflictul dintre admiratorii B.U.G. şi admiratorii Paraziții pentru a hotărî cea mai bună trupă când nici una și nici cealaltă nu au cum să merite să fie numite așa? Versuri infecte, gândire proastă (sunt în călduri mereu, își bagă **** în orice, fie că e femeie sau nu...) căutare continuă de conflicte la Paraziții (ce treabă ai tu cu DOC că semnează cu HaHaHa?) / aroganță, tupeu trist de smardoi, foame de bani la Mafia... Și mai sunt chestii triste multe, cel puțin din punctul meu de vedere. Aștept cu mare drag și utilizatori care vor deveni foarte agresivi. Cine sunt eu să scriu asta? Am scris eu ceva? Știu placa, o frecați mereu hihi. Nu obișnuiesc să îmi spun părerea, dar întreb asta acum ca să mă luminați. Mulțumesc.

4 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

NA e numit poet, pentru ca multa lume se regaseste in anumite melodii de-ale lui. De exemplu, ultima cu Dspekt, pe mine ma atinge la coarda sensibila. Apar diferentele intre cantareti, pentru ca difera si gusturile, depinde de "vechimea" lor pe piata, de promovare s-a...
Cat despre pozele cu tomberoane care fac referire la satra, certurile intre fanii a doua trupe, ce sa zic... atitudine de copii. Cand te maturizezi putin, iti dai seama ca fiecare asculta ce vrea muschiu' lui si nu te priveste laughing.
De asemenea, multi copii asculta parazitii si bug, pentru ca au impresia ca sunt mai smecheri si mai importanti in ochii altora daca asculta ceva cu injuraturi sau daca invata si ei sa-si bage viermele dupa ce au ascultat o melodie laughing

| anonim_4396 explică (pentru anamariarot):

laughing "Când te maturizezi puțin, îți dai seama că fiecare ascultă ce vrea muşchiu lui şi nu te priveşte." Știam asta deja. Oricum, am postat asta iritat fiind de împânzirea Facebook-ului cu lucruri de genul "NA, legendă vie", "dacă îl aude profa de română pe NA, o să spună că s-a reîncarnat Eminescu", postări cu Paraziții peste tot, cu versuri care nu o să spun ce denotă, că știi deja... Pe cei din B.U.G. nici nu îi deranjează că îi ascultă toți cocalarii măcar... şi clar, pozele cu tomberoane care au mai încetat în ultimul timp totuși. E ok ca fiecare să aibă părerile și convingerile lui, dar cred că se abuzează de libertatea de exprimare și asta irită, cred că nu doar pe mine.
Nu am ascultat ultima melodie a lui Nimeni Altu', probabil n-o s-o caut prea curând, dată fiind și calitatea internetului dar și alte motive. Sunt de acord cu faptul că unele piese sunt chiar foarte calitative, "Vreau înapoi" e preferata mea de la el apropo, dar o piesă ca "Aşa rămân" mă scandalizează și eu nu prea îl pot numi poet, din cauza unor vorbe simple: "dezbrăcați femeile, simțiți plăcerile". Oricum, VeritaSaga și Butch rămân preferații mei și asta e. Seară faină!

| Oklahoma112 a răspuns:

Nu prea ai intrebat, ai afirmat ceva si ai pus "?" la sfarsit, nu mai bine asculti ceea ce iti place, te simti bine, asculti ce este pe dispozitia ta la momentul propriu-zis? Parerea mea este ca nu ma intereseaza ce mafie ce Satra Benz este.

| anonim_4396 explică (pentru Oklahoma112):

Într-adevăr, a fost mai mult o invitație la conversație decât o întrebare. Aş fi pus-o la categoria "conversații" dar nu era mai potrivit acolo decât aici. Tot ce am spus reprezintă doar părerea mea, la care pot aduce și argumente happy