| Cristian230901 a întrebat:

Bună seara!
Nu prea am speranțe deoarece nu am reușit să rețin mai mult dar am auzit o melodie la radio care imi place foarte mult.
Din ce am observat e de dragoste, veche și cantata de un barbat.
Tot ce retin e un vers
"Ca o barca pierduta in larg/pe mare".
Melodia are o tonalitate joasă, un fel de baladă și nu, nu e melodia lui Edward Sanda.
Multumesc frumos anticipat si pentru efort!

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

O fi the motans - Versus?

https://www.youtube.com/watch?v=aITtaa90GBU

| Cristian230901 explică (pentru Simpatic):

Nup,nu sunt ei, ascult mult the motans, vocea barbatului care canta era ragusita, genul de voce pe care o auzi la o melodie rock trista