| MeimeiPinguinu a întrebat:

Buna seara
Astazi ascultand la radio in timp ce conduceam la un moment dat au dat o melodie cantata de un roman, aparent tanar care mi-a placut foarte mult.
Din nefericire cum prioritatea era condusul nu am reusit sa retin melodia iar ulterior am uitat si refrenul dar era de genul:
De ce m-ai facut sa te iubesc cand stiai ca ma vei parasii.
Cam asa era melodia.O melodie trista de dragoste cantata de un barbat aparent tanar si daca nu ma insel cu accent moldovenesc dar nu sunt sigura..Si nu sunt sigura daca a fost Carla's Dreams.
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| copilaroasa2k17 a răspuns:

Buna seara. Este cumva " Cine m-a pus" de Liviu Teodorescu?

| MeimeiPinguinu explică (pentru copilaroasa2k17):

Da, imi pare ca ea este! Refrenul cand incepe: Cine m-a pus sa cred etc pare a fi ea! Si nu stiu daca mai exista alta melodie asemanatoare, nu am mai tinut bine minte melodia fiindca eram la volan. Multumesc foarte mult..Am cautat foarte mult melodia si nu am gasit-o! Multumesc!

| copilaroasa2k17 a răspuns (pentru MeimeiPinguinu):

Cu placere! happy