| mikoto a întrebat:

Stie cineva cum se numeste o melodie care are versurile "i-auzi ia" ( mentionez ca nu e manea), se joaca pe hore si se aculta foarte des in pub-uri, alaturi de Zdob si Zdub (Moldovenii s-au nascut, Dj Vasile), fiind foarte ritmata. Multumesc anticipat! happy

3 răspunsuri:
| adytzoi a răspuns:

Foarte specific, ai descris 90% din muzica populara de petrecere, sigur o sa primesti un raspuns!

| mikoto explică (pentru adytzoi):

Ah, da, nu a fost de ajuns sa spun doar ca nu e manea si ca se aculta doar in pub-uri, nu la nunti si botezuri cu muzica lipsita de gust=muzica de petrecere, but whatever...

| Bogdan_Catalin_Radu_1995 a răspuns:

Cred ca te referi la melodia Videli Noch