| anonim_4396 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor. Vreau să aflu cum se numește o piesă de la radio.
Am auzit azi o melodie la radio când eram în microbuz, era aproximativ ora 3, nu știu ce post de radio era.
Melodia cred că era cântată de o voce masculină, am mai auzit-o și înainte, cred că e destul de cunoscută. Suna ca o piesă mai veche.
Versurile începeau cu voce normală, ceva de genul: "one thing babe/ is the only thing---" și apoi ceva de genul "the only thing about" sau "we only think about" (sună cam la fel). Se aud acorduri de chitară.
La un noment dat strigă versurile alea "one thing baby" și spune și ceva de genul "the on / the only thing we know" și finalul e iar liniștit, cam ca începutul.
Orice idee mă ajută, eu am cautat versurile pe net și n-am găsit-o, mor dacă nu aflu cum se numește fiindcă mi-a intrat în cap, mă face să mă gândesc la crush-ul meu.

12 răspunsuri:
| Bogdiy14 a răspuns (pentru NLS):

Nu cred ca e... Rimele lui Berry White the Black nu prea seamana cu ce zice ea.

| iamprettybored a răspuns (pentru Legion7X):

Nu e asta, dar îmi place piesa! totuși nu e piesa pe care o caut eu, dar seamănă puțin vibe-ul ăla de piesă mai veche... mersi oricum

| Legion7X a răspuns (pentru iamprettybored):

Https://youtu.be/3tgmXgTp6f8

Ascultă și pe aceasta dacă îți place.

| iamprettybored a răspuns (pentru Legion7X):

Îmi place mult piesa asta. Mersi de recomandare.

| Legion7X a răspuns (pentru iamprettybored):

Https://youtu.be/7_0fKnUVZ_I

Piesa se numește alone Alan walker în caz că îți apar multe video-uri.

Alan walker - Faded scrie la Youtube.
Alan walker - sing me to sleep

Uite încă 3 și nu mai te plitisesc deloc. Dacă le asculți în căști sună mai mișto mie așa mi se pare.

| iamprettybored a răspuns (pentru Legion7X):

Îl știu pe Alan Walker, am mai ascultat piese de-ale lui. Îmi plac toate, mersi de recomandare. Nu mă plictisești deloc happy Mai poți să îmi trimiți dacă vrei, că de o săptămână cred că am ascultat același album pe repeat, mai diversific puțin laughing Și eu de obicei doar în căști ascult muzică.

| iamprettybored a răspuns (pentru Nevroza):

Mersi, dar nu e asta. Melodia despre care vorbesc eu este mult mai trista.

| Bogdiy14 a răspuns:

Ar fi ajutat putin mai mult daca ti-ai fi amintit mai multe versuri...

| Birsoghe_Emanuel_1990 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=Y1xs_xPb46M

https://www.youtube.com/watch?v=wzMrK-aGCug

https://www.youtube.com/watch?v=QpbQ4I3Eidg

https://www.youtube.com/watch?v=hT_nvWreIhg

Nu stiu sigur daca este la ce te referi tu, oricum sunt niste melodii super pe care ti le recomand! Sper ca te-am ajutat! :*