| Gr3y3ras a întrebat:

Am o intrebare: acum mi-a venit gandul ca, desi eu cant la chitara, nu stiu unde m-ar duce asta. Adica, mie imi place sa cant (cam 60% ), dar habar n-am cu ce m-ar ajuta asta... Asta mi-a venit in cap cand m-am gandit sa-mi cumpar o chitara electro-acustica (ibanez v72ece bk ) si sa nu dau banii degeaba, ca nu cumva sa ma plictisesc de cantat la chitara si apoi sa trebuiasca sa regret ca am cumparat-o degeaba... Deci, ma puteti ajuta cu situatia asta? In special, daca poate Thunderstruck. P.S. Mentionez ca stau la bloc, si ca tata imi zice ca o sa renunt repede la chitara, ca si vechea mea acustica http://www.magazin-muzica-online.ro/......ge1/sort0. Eu cred ca nu-mi place chitara asta fiindca nu e facuta bine (se dezacordeaza repede, sunt putine freturi, e mica), dar asta nu inseamna ca nu cant la ea (macar odata pe saptamana), de unde am si invatat de pe internet sa cant la chitara.

2 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Cu ce te ajuta?! laughing
Pai probabil ca daca te vei tine de cantat vei ajunge la un nivel in care sa poti sa-ti transmiti gandurile si sentimentele, pe cale muzicala, ce vrei mai mult, nu cumva bani?
N-avem noi de unde sa stim cat de mult iti place tie chitara intr-asa fel incat sa-ti spunem daca vei continua de cantat sau te vei lasa, doar tu stii asta.
Iar cantatul "macar o data pe saptamana" ii mult prea putin, macar 15 minute pe zi, daca pleci cu premiza ca vei canta o data pe saptamana, mai bine nu-ti cumpara, cel mai probabil te vei lasa.

| Ag30Fdr4g0nz a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa te inregistrezi o melodie si sa o arati aici, sau pe youtube, sau oriunde, sa lasi lumea sa te judece. Si asa iti dai seama daca ai potential sau nu. Strainii te pot judeca cel mai bine pentru ca ei nu sunt subiectivi.