| Denisaaa08 a întrebat:

Buna TPU! Am o întrebare. Când te duci la canto trebuie sa reproduci notele cele mai înalte și cele mai joase, sau doar gama Do major?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gama Do major are și note mai joase și mai înalte, și de asemenea poate fi în mai multe octave. Pot să am Do major și bas și sopran. Dacă rămâi doar într-o gamă nu o să rezolvi nimic. Nu faci nimic cu o singură gamă.

| Denisaaa08 explică (pentru anonim_4396):

Nu, ma refer dacă ma pune din prima sa ating o nota înaltă sau una joasa

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Cred ca te va pune sa incerci sa atingi si note inalte, dar si note joase, ca sa vada cu ce lucreaza. (adica ce potential ai, ce stil ti s-ar potrivi etc) Depinde insa de profesor, fiecare are o alta metoda.