| elenicaelenutzaelena a întrebat:

Am o mare problema. De o saptamana si jumatate ma doare gatul ingrozitor. am incercat tot ce am stiut dar nu functioneaza. Vreau niste sfaturi sa imi treaca pana miercuri ca am un concurs de muzica. Dau funda

Răspuns Câştigător
| Aimee33 a răspuns:

Buna! Ti-as recomanda sa bei ceaiuri calde, sa consumi Trachisept cu miere sau propolis sau Propolis C.Cand e vreme rece nu iesi afara, si incearca de fiecare data sa-ti pui o esarfa sau ceva la gat. Daca ai si tuse incearca sa consumi ceai cu ceapa! Este o metoda mai ciudata, dar poti avea rezultate! Sper ca te-am ajutat.Numai bine. kiss

1 răspuns:
| Coshminel a răspuns:

Poti incercà Sterpsils (Pàstile càre l-e sugi) l-e gàsesti là orice fàrmàcie, Pune-ti càrtofi ràsi cu sprit là gat, Inceàrcà sà nu mài vorbesti, Poti intrebà fàrmàcistul, Sà-ti pui càte o picàturà de àlbàstru de metilen si sà stài 1 orà fàrà sà mànànci sà sà bei nimic (se gàseste in orice fàrmàcie) Insànàtosire gravnicà!