| gabor_8975 a întrebat:

Ce pot face sa-mi treaca durerea de masea? ma doare ingrozitorcrying
la maseaua de pe partea respectiva am gaura pana la nervsad
si la dentist pot merge abia miercuricrying
ce pot face pana atunci?crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| john_1578 a răspuns:

Ia cate o pastila de piafen cand nu mai poti?

| john_1578 a răspuns:

Ia un calmant ketonal sau piafen.

| anamaria91 a răspuns:

La mine Ketorol avea efect si incearca sa astupi gaura cu vata sau ceva sa nu iti mai intre mancare

| BOGDAN a răspuns:

Scoate-o

| paulaelena a răspuns:

Du-te la farmacie si spune-le acolo ca te doare maseaua si ei vor sti ce sa-ti deie big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga acolo sare de lamie apoi vezi ceefect vaavea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi ai putea sa iei o gura de vinars, nu mai mult.

| dorin1995 a răspuns:

Frate fi atent ce poti sa faci ca sa iti omori nervul bagi apa cu sare sau o gura de vin tare de 50 60 de grade si tot amestecat in gura si tinut bine acolo la maseaua problema eu am incercat mergewinking big grin

| kidutsa_5789 a răspuns:

Exista la farmacii o crema(ca un gel) pentru amortire.Eu l-am incercat si nu te mai doare cateva zile daca iti dai.

| viperaroz10 a răspuns:

Eu spun sa iei o pastila, de preferat nurofen pentru durere.Si pe mine chiiar acum ma doare o masea.Am luat nurofen si mi-a recut incearca, e foarte bun! Sanatate happy :*