| SomnDulce a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o intrebare.Care e diferenta intre rock si metal?

Răspuns Câştigător
| TheDarkEmpire a răspuns:

In realitate, sa zic asa, nu e nici o diferenta deoarece rock-ul are mai multe subgenuri.Metal-ul este de fapt "heavy metal" din care au evoluat alte subgenuri (alte radacini). Metalul este un subgen al rock-ului.
Aici toate subgenurile:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_rock_genres
De obicei cand se cere rock, se doreste ceva mai usor (precum rock alternativ), iar metal (sataniste pe limbajul vostru) inseamna heavy metal, thrash metal, black, death etc.
Daca nu ai inteles, iti explic mai larg (daca pot :)) ), doar intreaba...

6 răspunsuri:
| TheDarkEmpire a răspuns:

@theDeather Cred ca avem cele mai multe subgenuri dintre toate genurile de muzica laughing (in orice caz ft multe)

| MalinaH a răspuns:

Rockul este un gen muzical iar metalul este un obiect

| MalinaH a răspuns:

FackingJungle 14 ani.Si stiu si singura ce e metal, am incercat sa fac si eu putin misto.Nu-mi plac genurile astea doua.

| WhiteWolf7 a răspuns:

Whoaaaaa, darkempire, nici nu stiam ca exista atatea zeci de subgenuri.

| FackingJungle a răspuns:

UrSOgaga. Cat de ''dinggg'' trebuie sa fi sa spui asa ceva?
Ai auzit tu pe cineva sa spuna : -Vai ce obicei de metal am!
laughing hai ca esti chiar penibila fara suparare
Pai ce mai eu ascult un obicei
Am o intrebare : Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Metal rocks but rock doesn't metal.