| metallicaforever a întrebat:

Am vret sa va intreb si sa aflu parerile fiecaruia despre muzica "noua". Voua nu va lipseste muzica aceea de pe vremuri? Oasis, The Calling, Metallica, Iron Maiden, Roxette, Queen s. a. De ce oamneii nu mai pretuiesc muzica buna? Acum toate parapantele au aparut. Chiar va place aceea muzica? Eu nu zic ca daca nu e muzica rock nu e muzica buna, sunt melodii pop sau rap foarte bune. Deci ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| checkmybrain a răspuns:

Ba da, ne lipseste muzica aceea, logic. Nici macar nu apreciez muzica noua, rar mai aud o melodie buna acum. Degeaba ai pus intrebarea asta aici, majoritatea nici n-au auzit de trupele pe care le-ai insirat, multi judeca fara ca macar sa asculte o melodie. Dar asta e, ei pierd, nu noi.

11 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Auu, in sfarsit cineva pe placul meu.Rock rullsz! Tocmai ascultam Metallica-The memory remains.Rock on!

pa, pa.

| Sin a răspuns:

Nu mi-e dor pentru ca numai din astea ascult zilnic(old school rock/metal...+ trupe mai noi metal), e normal ca lumea si lucrurile sa mai "evolueze". Dar raman cu un gust amar cand ma gandesc cu ce fel de muzica am crescut eu si cu ce fel de muzica cresc copii din ziua de azi.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexBitza a răspuns:

Chiar ca muzica frumoasa...asta s-a intamplat cam pana prin 2005 cand au aparut tiganii astia cu manelele lor (au aparut mai de mult dar cam de atunci au inceput sa sa apra pe la tv si peste tot), acum muzica dance este o mizerie rar mai vezi cate o melodie pop sau rap buna.Am 15 ani si ascult cu placere muzica din acea vreme (queen, glen medeiros si multi altii).

| Satan13 a răspuns:

Ne lipseste uneori si nu o mai putem inlocui niciodata cu cea noua, dar nu putem schimba multe chestii in musica noua si in plus o gramada de adolescenti nu pretuiesc ce trebuie asa ca nu ai cum schimbe lumea...

| riana36blue a răspuns:

Muzica noua? Care? Manele? Asta e muzica noua in viziunea tinerilor.
Muzica de pe vremuri era adevarata muzica.Astia de acum nici macar nu stiu sa asculte...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi lipseste pentru ca eu continui sa o ascult. Pana la urma, nu imi pune nimeni pistolul la tampla sa ascult Inna sau mai stiu eu ce. Recunosc, muzica de calitate indoielnica ne urmareste cam peste tot, dar cand vreau sa ascult ceva bun, ma duc in camera mea si pun un CD sau caut pe net. Dar, nu uita, "apa trece, pietrele raman". De cat timp sunt cunoscuti cei pe care i-ai mentionat tu? Decenii! In schimb, te asigur ca nimeni nu-si va mai aminti peste 5-10 ani de "artistii" de azi...

| PoisonKiss a răspuns:

Eu fiind de 13 ani nu inseamna ca nu stiu de formatiile mari. Pentru mine rockul e tot : ACDC, the scorpions, europe, guns and roses, ozzie osbourne, queen, sepulctura, metallica, poison si aero smith imi plac cel mai mult.Eu nu sunt de acord cu muzica noua... NU IMI PLACE!

| PoisonKiss a răspuns:

Lumea o sa isi aminteasca de aceste formatii deoareec copii lor o sa auda aceasta muzica si posibil sa le placa dar totusi e o muzica faina. \m/

| Cupcakee a răspuns:

Eu chiar asckult iron maiden, ozzy osbourne, Metallica, ac dc.Cum as putea sa asckult Puya sau manelele care le canta tzigani.ANTI MANELE uuuuuaaaaaaaa maneeellee

| Mariia_4439 a răspuns:

Ba da. ne lipseste, dar in secolul 21, 2010 la ce poti sa te mai astepti, acum cati`va ani acele melodii erau superbe pentru. unii dintre noi dar acum e la moda'puya'si toti retardatiilaughing! cpc.