| Daniel989 a întrebat:

as dori sa cumpar o chitara pentru începători cu un buget pana in 500 de lei

4 răspunsuri:
| Chitaristul26 a răspuns:

Daca poti sa te duci putin de tot peste 500 de lei, 520 sa fiu exact, ce recomand este acest Fender Squier. E foarte greu sa gasesti chitare bune mai ieftine de 500 de lei. Si chitara asta, spun din experienta, este una foarte buna, mai ales pentru incepatori. Sper ca te-am ajutat!
https://www.soundcreation.ro/......22877.html

| Daniel989 explică (pentru Chitaristul26):

Buna, iti multumesc frumos de raspuns si faptul ca vrei sa ma ajuti! Dar am o intrebare daca e buna pentru un inceput, din ceva review-uri pe internet am inteles ca acustica ar fi... Dar mi-ar place si una electrica... Nu imi trebuie ceva amplificator?

| Chitaristul26 a răspuns (pentru Daniel989):

Da, iti trebuie amplificator, dar exista o gramada de amplificatoare foarte bune la preturi mici.
De asemenea, da, este recomandat sa incepi pe acustica/clasica, dar daca bugetul este limitat la 500 de lei, si vrei sa ai si electrica, nu e cea mai buna varianta, decat daca mai intai iti cumperi o acustica, si dupa 3-4 luni mai strangi niste bani si iti cumperi o chitara cu amplificator. Este o idee mai buna *daca ai optiunea sa strangi bani pentru astea*. Deci in concluzie, daca ai un salariu/o bursa lunara, poti sa dai 300-400 de lei pe o chitara acustica si sa economisesti in cateva luni pentru o electrica cu tot cu amplificator.

| Daniel989 explică (pentru Chitaristul26):

As avea posibilitatea ca in aprox. 3-4 luni sa mai strang ceva, dar stii cum este... Nerabdarea, eu am mai luat una clasica decpe olx, habar nu aveam de nimic pe atunci. Dar e calitate slaba, sunetele nu sunt asa de stralucite... (150 ron a costat atunci) Am prins asa o dragoste si pasiune pentru chitara, ca as sta ore intregi. De aceea incercam sa caut una care este mai buna. Mulțumesc frumos ca ma ajuti!