| MonsterElectric a întrebat:

As vrea sa cumpar o chitara pentru rock. Nu vreau sa incep o cariera pentru asta vreau doar sa cant acasa sau la prieteni nu am un buget asa de mare deci spuneti-mi unele mai ieftine pentru incepatori

7 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Uhm, electrica, acustica, bass? Daca poti zice si exact bugetul, va fi mai usor de gasit ceva potrivit pentru tine.

| MonsterElectric explică (pentru Bogdanux):

Pai as vrea electrica ( dar merge si acustica ) si bugetu e in jur de 400-450 lei

| Bogdanux a răspuns (pentru MonsterElectric):

Pai atunci, mergi pe Fender Squier. Se merita pentru pretul ei. Uite si link:

http://www.soundcreation.ro/......d3956.html

| MonsterElectric explică (pentru RockNbeer):

As putea conecta vreuna din chitarile alea la calculator/laptop printr-un cablu?

| RockNbeer a răspuns (pentru MonsterElectric):

Da,dar sunetul va fi extrem de prost, indiferent ce chitara te-ai cumpara.
Cea mai buna alegere ar fi sa mai strangi inca pe atat, si sa iti cumperi ceva adevarat.

| MonsterElectric explică:

Poate o sa ma ajutati mai mult daca va arat un link
http://esound.ro/chitare-si-chitare-bas/chitare-electrice.html?price=-600
este vreo chitara din astea rock? si daca da pe care sa o iau