| Y1u2l3y4a5 a întrebat:

As vrea sa compun o melodie...dar nu stiu cum..despre ce sa fie? cum sa o compun? de unde sa ma inspir?

Răspuns Câştigător
| eMiiau a răspuns:

Ai putea sa compui o melodie de dragoste. Alea sunt cele mai usor de compus si din cate am auzit, si cele mai apreciate. Cum sa o compui? Hmmm....Ai putea sa scrii despre sentimente de dragoste pe care, poate, le-ai simtit, daca ai fost indragostita vreodata de cineva cu atat mai bine, o poti scrie mai usor sau poti face melodia mai trista scriind despre o despartire ceva.Te poti inspira din melodii de pe net... Poate dintr-o carte cu poezii, gasesti tu. Bafta!

6 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Stii, oamenii ce compun melodii au talent, au ce spune si exprima prin ele, nu-i intreaba pe altii straight face

| Y1u2l3y4a5 explică (pentru CautNume):

Mda... Sa sti. Că si eu compun

| LikeARollingStone a răspuns:

Nu trebuie sa te inspiri de nicaieri...
Daca nu stii cum sa compui o melodie, poate ca nu ar trebui sa o faci.
O sa muriti niste copii nenorocite, toti!

| Sociopat a răspuns:

Scrie despre sex, droguri, bautura, petreceri si alte prostii asa cum fac toti,, artistii,,.N-ai cum sa nu scoti un hit.

| GameOverBitch a răspuns:

Si mie imi place foarte mult sa scriu ♥! Si mereu cand compun cantece, ma inspir din viata reala, de exemplu, ultimul pe care l-am compus a fost despre o prietenie falsa :3
Succes. :*