| MirunaSelena a întrebat:

TPU! As vrea sa imi inregistrez un cantec, dar nu stiu cum. Vreau sa va intreb 2 lucruri : cum imi pot inregistra negativul cantecului meu (ca si intr-un studio)? Si daca ma inregistrez la voce, am nevoie neaparat de un microfon de studio, sau pot folosi si microfon de voce?
Multumesc kiss!

Răspuns Câştigător
| ShøØtYøu a răspuns:

Ca sa faci un negativ poti folosi audicity(il descarci de pe internet)iar pentru voce, poti folosi si camera web daca are microfon incorporat

| MirunaSelena explică (pentru ShøØtYøu):

Nu, nu are microfon incorporat, si ma gandeam sa imi folosesc microfonul meu, dar nu stiu daca trebuie neaparat microfon de studio sau pot folosi si microfon simplu. Si pot pe audacity sa imi modific si vocea?

| ShøØtYøu a răspuns (pentru MirunaSelena):

Este posibil sa poti, dar sa descarci varianta in limba romana pentru ati fi mai usor, te poti inregistra pe audicity iar apoi sa modifici vocea sau melodia si in bsplayer sau windows media player(ex:ritmul melodiei, dubstep sau nu vocea mai sus sau ma jos etc). Sper ca ti-a fost de ajutor.

| MirunaSelena explică (pentru ShøØtYøu):

Multumesc!