Întrebare recomandată | GabrielaCriss a întrebat:

As vrea si eu un site de pe care pot invata sa cant la chitara.

6 răspunsuri:
| AnotherNimrod a răspuns:

Nu prea ai cum sa inveti de pe internet... Mai bine iei lectii cu un profesor. Inveti mai repede si mai usor.

| Dididia101 a răspuns:

Buna! Din pacate, chitara este un instrument dificil si nu prea se poate invata de pe internet. Iti sugerez sa iei cursuri in particular cu un profesor, pentru ca nu e foarte scump si avansezi mai usor. Daca totusi nu poti, uite aici un clip cu acordurile de baza:
https://www.youtube.com/watch?v=FbtV_l7ec3Q

| Thunderstruck a răspuns (pentru Dididia101):

Toti prietenii mei + multi chitaristi cunoscuti din tara au invatat singuri, nu neaparat de pe internet, dar singuri si uite ca sunt chitaristi adevarati. Adevarul e ca unii au luat lectii dupa ce au ajuns buni pentru umplerea unor goluri in cunostiintele lor, dar ca sa inveti 3 rahaturi de acorduri cu care poti deveni rockstar nu-ti ia singur mai mult de cateva zile.

| Dididia101 a răspuns (pentru Thunderstruck):

N-am zis ca e imposibil sa inveti singur, eu doar mi-am zis punctul de vedere.