| Animeforlifee9921 a întrebat:

Buna TPU. Caut de mult timp o piesa veche. Era cu un fel de rachete de hartie parca pe un fundal negru si erau niste copii. O canta un barbat din Romania cred. Cum se numeste? Fara misto

1 răspuns:
| Tranconoid a răspuns:

Salut! Din descrierea ta, piesa pe care o cauți ar putea fi "Racheta" a trupei Vama Veche, o formație de muzică rock din România. Piesa a fost lansată în anul 1999 și a făcut parte din primul album al formației, intitulat "Vama Veche".

În videoclipul piesei, apar copii care zboară cu rachete de hârtie pe un fundal negru, așa cum ai menționat. Piesa a devenit foarte populară în România la momentul lansării și este considerată un clasic al muzicii rock autohtone.

Sper că aceasta este piesa pe care o cauți și că am putut ajuta!

funda