| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

Buna TPU, cum se numeste piesa cantata de regretatul artist Petrica Mitu Stoian si Constantin Enceanu ceva de tuica de prune in versuri la final zice asa : Stai sa-ti pun ceapa la nas nu vreau ceapa da-mi praz, maii, ceva de genu vreau sa o ascult da nu stiu cum sa o cau.

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Constantin Enceanu si Petrica Matu Stoian – Mă dusei pe la Petrică

https://www.versuri.us/......ica-lyrics

| PetrusEmanuelMihai explică (pentru aditimus):

Da asta e am uitat de atatea anii o canta pe EtnoStar 4 Etno tv mai pe intelesu ta da asta era camm acu multi ani cam prin 2012. Mersi.

| aditimus a răspuns (pentru PetrusEmanuelMihai):

Cu drag, funda?