| fetitsa3 a întrebat:

Buna TPUbig grin
deci sunt pasionata de raphee heesi as dori sa ma apuc si eu de cantatbig grin
ceva gen vescan, arsura, adda din astiabig grin
fac si versuribig grin cand imi vine cheful.
vreau sa ma afirm in muzicahappycu versurile mele daca se poatebig grin
dar nu cu piese dance... ceva apropiat de rap.
un sfat ceva?big grinde unde sa incep?

3 răspunsuri:
| Marius94_5839 a răspuns:

Nu este asa de usor. Dupa parerea mea, pentru a avea un succes deosebit, este FOARTE IMPORTANT ca ceea ce canti tu sa reflecte viata ta. Spre exemplu, degeaba ai o melodie care suna destul de bine, in care canti despre puscarie, droguri, viata de pe strada, cand tu nu ai fost niciodata in puscarie, cand tu nu ai vazut niciodata o arma de foc, sau cand tu nu sti deloc cum este cu adevarat pe strada.

Eu, personal ascult rap, insa eu prefer artisti straini. Imi place si rapul romanesc, dar pe mine ma atrage mai mult chicano rap. Acolo "ma regasesc" eu cel mai bine.

Daca ai ceva experienta in legatura cu adevarata viata de pe strada iti sugerez sa te apuci indata de scris. In caz contrar, iti recomand sa nu te apuci. Pur si simplu o sa te faci de ras.

| fetitsa3 explică:

Pai fac versuri din apriliehee hee si scriu despre viata mea...
adica am inceput sa scriu cand simteam ca sunt praf...ai mei, iubirea prieteni TOTstraight face
j atunci am scris vreao 2 foi a4smug intr'o ora cevahee hee
si nu am bagat in versuri ceva ce nu cunosc...sau ceva ce nu mi se portivestehee hee

| MembruNou_6360 a răspuns:

Dinanaaa lasa-mi id-ul tau pe privattongue putem sa "colaboram"laughing