| Aly359 a întrebat:

Eu de cand mi-a crescut al doilea rand de dinti am un dinte care mi-a crescut pe vertical nu ca e stramb e complet invers si din cauza asta pierd multe ce as putea face? P. S nu prea vreau aparat dentar, scuze am gresit categoria

3 răspunsuri:
| Aly359 explică:

Nu am cum sa-l scot pentru ca daca nu ai inteles nu mai creste altul mai bine stau asa decat fara acel dinte big grin

| ana_2556 a răspuns:

Nu ai ce face in afara de aparat dentar. Crede-ma ca am purtat 6 ani de zile si nu e asa de rau. In plus nu stiu daca stii dar nu trebuie neaparat sa iti pui unul permanent care sa il porti peste zi, sa mananci cu el si asa mai departe. Eu am purtat unul care mi-l puneam numai noaptea cand dormeam dupa ce ma spalam pe dinti si dimineata inainte de mic dejun il scoteam. Precizez ca eu am avut toti dintii nelalocul lor si de asta au fost nevoie de 6 ani. Nu e atat de rau, si acum am niste dinti superbi(fara sa fiu modestatongue). te sfatuiesc din suflet sa te gandesti pentru ca in timp e posibil sa devii un pic complexata in loc sa zambesti sa razi cu gura pana la urechi si sa fii mandra de dantura ta, cum e normal happy

| Daniela_9201 a răspuns:

Ai mers la un dentist? Poate e nevoie sa-ti scoti acel dinte!