| PatyKan a întrebat:

Imi puteti spune niste melodii romanesti frumoase? [nu conteaza daca sunt vechi, dar sa fie reprezentative pentru tara noastra] Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| macs3k a răspuns:

Daca ma gandesc la melodii vechi romanesti imi primele care mi le aduc aminte asa brusc sunt cele de la
Andre, Candy, Oops, Asia, Andra, Akcent, Animal x
astea sunt trupele copilariei, din pacate majoritatea trupelor s-au despartit, ah acum imi aduc aminte de ozonelaughing
dar ce mai imi place si acum sunt trupele de genul : iris, phoenix, holograf, vama veche
poate vroiai melodii concrete
Andre-Noapte de vis
Candy-mergem la mare
oops-inghetata
Asia-da-mi noptile inapoi
Andra-in noapte ma trezesc
Akcent-buchet de trandafiri
Animal x-pentru ea
Iris -strada ta
Phoenix-fata verde
Holograf-primavara incepe cu tine
Vama veche-epilog
trupa veche-20
sper sa te fi ajutat cu cevahee hee

5 răspunsuri:
| KostaKhe a răspuns:

Salut!
Poti incerca:Iris,Holograf, Phoenix, Vama Veche, Vita de Vie, Bere Gratis etc.
Bafta!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bucovina - Straşnic neamul meu
http://youtu.be/QLAw5_S_II0
Negură Bunget - Dacia Hiperboreană
http://youtu.be/XPQY1M1s-RI
Trooper - Vlad Ţepeş
http://youtu.be/a8PEVV6tt14

Destul de reprezentative.

| macs3k a răspuns:

Melodiile Andrei Maruta sunt cele mai frumoase dintre cele romanestihappy

| PatyKan explică (pentru macs3k):

Si eu sunt fan Andra. Insa as avea nevoie de o lista de melodii romanesti frumoase. Am deja in cap cateva, dar ma gandeam ca ma puteti ajuta si voi, cu cateva piese de suflet happy