| anonimyyyyyyyy a întrebat:

Intrebarea mea este:

As vrea sa ma inscriu la LiCEUL Dinu Lipatti profil muzica si as vrea sa siu ce probe se dau si daca imi drebuie neaparat 4 ani scoala de muzica.Eu am doar 2 ....Deci va rog HELP!
M-ar ajuta si parerea celor ce sunt la dinu lipatti

Răspuns Câştigător
| bigbang9779 a răspuns:

Heey...aici ai un site cu anexa 3 care cuprinde testele de aptitudini pentru liceele vocationale.pentru muzica instrumentala e de la pagina 4 si pentru muzica interpretativa pagina 8.http://issuu.com/scoala_roznov/docs/anexa-3-probe-aptitudini-2011 FUNDA :D?

3 răspunsuri:
| deejaykrysty a răspuns:

Probabil te va pune sa dai un test, continut: citirea notelor de pe portativ, aranjarea lor pe portativ, apoi cantarea unei melodii la instrument, s-au vocal, la fel cu portativul in fata. Repet: " probabil "

| anonimyyyyyyyy explică (pentru deejaykrysty):

Cum adica aranjarea notelor pe portativ laughing

| deejaykrysty a răspuns:

Adica sa stii locul in care trebuie sa scrii nota pe portativ, in primul rand alegerea ta de a te duce la scoala este OK, i-ti sugerez mai intai sa te duci la cel putin un curs de o saptamana sa intelege ce sunt acelea note muzicale su cum se scrie si mai apoi sa vorbim despre muzica pusa pe portativ. I-ti urez succes.