| Moniqqque a întrebat:

Presupun că a auzit toată lumea de piesa "Triunghiuri" de la Carla's Dreams, mai exact "Треугольники".
Crede cineva că ar putea cineva să-mi scrie cum se citesc versurile (în rusă)? Că nu știu alfabetul rusesc și e cam greu să mă prind.

2 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Daca ai rabdare, poate ma ocup eu diseara. Nu mi-a placut si nu am invatat-o dar mai stiu literele :)
1. Cuplet (vezi, la noi e strofa)
Znali drug druga s dvenadțati (un i moale) (12) let.
Dvor, școla, teatralinîi i balet.
restul...
Aici ai si traducerea:
http://lyricstranslate.com/......hiuri.html
Dar poate apare cineva din Basarabia si scap eu :)

| Nica_George_2000 a răspuns:

Poftim Va cunosteati de la 12 ani. Curtea, scoala, teatru si balet. Nopti lungi, iti faceai griji pentru ea. Ea in schimb iti daruia caldura. Impreuna a-ti zburat la mare. Fericire si drama. Impreuna rupeati ancore. Si ambele si-au facut tattoo. Doua jumatati a 3 cuvinte, "Eu pe ea o iubesc". Eu stiu ca asta nu-i un secret. Eu nu iti dau sfaturi. Ea avea sa te vinda pentru 30 de monede. Da baby, tu ai avut dreptate!(triunghiuri) Ea ar vrea sa fie in locul tau. Cu mine. Ea ar vrea sa fie in locul tau. Cu mine.Triunghiurile pot fi diferite, murdare. Niciodata sfinte, stii. Fara tradare n-am fi stiut. Cum ura distruge. Tu intelegi? Visam in doi, deja doar tu visezi. Iti musti coatele in ciuda tuturor. Podurile vor arde, la fel cum arzi tu acum. Si retoric, pentru ce? Eu stiu ca asta nu-i un secret. Eu nu iti dau un sfat. Ea avea sa te vinda pentru 30 de monede. Da baby, tu ai avut dreptate! Ea ar vrea sa fie in locul tau. Cu mine. Ea ar vrea sa fie in locul tau. Cu mineee.