| AmandaTod a întrebat:

Săptămâna viitoare urmează să merg la prima mea lectie de canto (particular). Eu nu am stiu pana azi ca o sa iau lecti impreuna cu o clasa intreaga şi nu singura cum credeam. Problema e că am niste emoti groaznice si imi e foarte frica sa nu mă fac de râs. Pana acum toate persoanele care m-au ascultat au zis că am voce dar stiu ca atunci cand am emoti nu mai sunt in stare de nimic. Cum as putea sa trec peste emotile astea?

Răspuns Câştigător
| aneliram a răspuns:

Acolo vei invata sa canti, nu ai de ce sa ai emotii, gandeste-te ca nici celalti nu sunt profesionisti si ca au venit din acelasi motiv ca si tine, sa invete, nu vor avea de ce sa rada de tine + ca profesorul nu le va permite.
Poate vor fi momente cand si tu vei rade de tine, asa te si distrezi te si perfectionezi. Succes!