| ralucaralu a întrebat:

Imi e groaza de ziua de miercuri, prima zi de scoala. Primele 2 ore am chimie si ne aduce niste teste groaznice, iar eu sunt cea care urmeaza la tabla. Imi e frica pentru ca nu stiu chimie aproape deloc. Sunt printre primii din clasa, dar la chimie nu inteleg.Nu vreau sa ma fac de rusine in fata clasei sau sa imi dea o nota mica(pe langa test). De invatat am invatat, dar nu inteleg(nici profa nu explica bine) si nu sunt singura in situatia asta.Multi dintre colegii mei nu stiu mai nimic la chimie, dar imi e frica. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Poiii invata si tu toate lectiile care trebuie invatate si o sa veziwinking.
Bafta!
Pa, pa.

| 1321 a răspuns:

Pai eu zic sa nu`ti fie chiar asa de frica pana la urma daca iei o nota mica asta este.Si eu sunt prima din clasa dar la chimie sunt varza efectiv.La parintii le-am spus ca nu inteleg nimic ce explica profa si nu au zis nimic cand iau note mici la chimie.Eu zic sa le spui asa si nu`ti mai fie asa frica pentru ca in afara de 1 nota mica nu ai ce pati.Si in legatura cu colegii nu`ti fa griji daca nu sti ceva la tabla nu inseamna ca te faci de rusineoh go on Sincera. Fundabatting eyelashes?>

| cLaudioasa a răspuns:

Daca profa ta nu explica bine poti sa-i zici sati mai explice odata si odata pana intelegi(asta daca vrea thinking ) n-are dc sa-ti fie frica tonguelaughing ca doar nici colegii tai nu sunt prea straluciti la chimie. deci
take care! tongue

| alina1999 a răspuns:

Pai ai putea sa ti intrebi parintii unde nu intelegi ca sigur ei te vor lamuri sau a putea cauta pe net informatii despre acea lectie si gasesti. Asa fac si eu. Sper ca ti-am fost de ajutor. FUNDA?