| Cosmin1122000 a întrebat:

Va rog,daca stiti,spuneti-mi si mie un colind, gen plugusorul, dar mai original...Plugusorul e de copii mai micuti, sau cel putin dati-mi un site

Răspuns Câştigător
| Different69 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=rIj3wmTiAck LaLa Band (Criss, Vlad, Alina, Dorian) - Din albul iernii

| Cosmin1122000 explică (pentru Different69):

Buna,eu nu caut melodiibig grin..Eu caut colind pentru a ma duce cu colindatu' in ziua revelionuluibig grin

| Different69 a răspuns (pentru Cosmin1122000):

Pai si nu poti lua versurile de la melodie? ca doar nu ti-am dat melodia aia ca sa te duci cu radioul dupa tine...ti-am dat acea melodie ca sa o canti tu

| Cosmin1122000 explică (pentru Different69):

Sincer,trebuie voce big grin...Dar multumesc oricumhappy

7 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

laughingO te faci de ras cu colindul tau original.Crezi ca poti sa schimbi tu, un copil ce colinda, o traditie de sute de ani?

| Cosmin1122000 explică (pentru CautNume):

Dragawinking...Prin colind ORIGINAL, m-am referit la un colind, poate nu asa de cunoscut ca "Plugusorul"...Intelegi acum? happy

| CautNume a răspuns (pentru Cosmin1122000):

Ma copile, tot n-ai inteles.Ai senzatia ca schimbi tu traditia sau ce?

| Cosmin1122000 explică:

@Different69,eu caut un colind pentru a ma duce sa colind cu el..Nu caut o melodie happy