| DixieIsCrazy a întrebat:

Buna TPU
Vreau sa imi iau o pereche de casti Sony si am gasit 2 asemanatoare...una avea magnet de ferita iar cealalta pereche magnet cu neodim
as dori sa aflu care este diferenta happy
mersi anticipat
Funda+Votpuppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Magneţii nu au o importanţă capitală. Mai este vorba de calitatea membranei, a bobinei mobile, impedanţă etc., care se reflectă în calitatea acelei perechi de căşti prin banda de frecvenţă şi linearitate în bandă.
Acest timp de magneţi sunt mai puternici decât cei de ferită, dar au neajunsul că sunt uşor oxidabili şi ceva mai sensibili la temperatură.