| paracristian a întrebat:

Salut,marti mi-am planificat sa ma duc pana la Flanco sa imi cumpar niste casti audio Sony.
Am gasit o pereche de casti Sony pe plac la 350 de lei (sunt la oferta la 279 de lei), doar ca acestea au impedanta de 40 ohmi si imi este teama ca atunci cand le voi cumpara sa nu se auda prea incet.
As vrea sa cumpar aceste casti deoarece mi se par perfecte din punct de vedere al detaliilor, cu exceptia impedantei de 40 de ohmi.
Aceste casti sunt castile,, SONY MDR-ZX 660", au buton pentru smartphone si microfon si urmatoarele detalii:

Tehnologie: Cu fir
Frecventa de raspuns: 5 - 25000 Hz
Diametru difuzoare: 40 mm
Conector Jack: 3.5 mm
Microfon: Da
Lungime cablu: 1.2 m
Greutate: 193g
Magnet: Neodium
Capacitate:1000 mW
Impedanta: 40 ohmi
Microfon: Da
Sensibilitate: 104 dB/mW

Intrebarea este urmatoarea, va fi sunetul destul de puternic daca voi asculta la telefon? Deoarece voi asculta cu aceste casti 80% din timp doar la telefon si nu vreau sa se auda groaznic...

3 răspunsuri:
| Bobby711 a răspuns:

Depinde ce format audio descarci mp3 se aude rau bine mai sunt si unele care se aud binisor descarca flac nu mp3 si depinde si de telefon eu am HTC si omg l am cumparat de 4-5 zile si cand am bagat muzica pe el 65% din ea se auzea ingrozitor lucru pe care nu l am observat pe vechiul meu telefon si nici macar nu aveam castile puse adica ascultam la boxele telefonului si se auzea groaznic insa dupa ce am descarcat un flac am putut sa profit de boxele alea

| paracristian explică (pentru Bobby711):

Eu descarc in format mp 3 dupa youtube mp3 downloader, ce inseamna sa descarc cu flac?

| Bobby711 a răspuns (pentru paracristian):

Nu, ai inteles gresit flac e un format audio nu o aplicatie de descarcat cum e yt downloader sau altele de genu mp3 e alt format audio nu ocupa memorie dar nu se aude prea grozav e simplu in loc sa descarci o melodie mp3(care e cea mai intalnita sunt 90% sanse sa descarci un mp3 daca scrii pe google ceva de genu download melodia x ) flac -ul il gasesti mai greu scrie si tu download melodia x flac