| Dfa_Alexandra_1998 a întrebat:

Bună, TPU! Vreau să învăţ să cânt la chitară. Ce chitară acustică mi-aţi putea recomanda până în 650 lei?

5 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Nu-i baga in seama pe astia doi, sunt cazuti de pe Luna. http://www.mcmusic.ro/......a-acustica
Tocmai ce am recomandat-o unui prieten, care ulterior a cumparat-o, este de nota 10+, printre cele mai bune acustice pe care am cantat vreodata.

| Ghknn a răspuns (pentru Thunderstruck):

A spus că vrea să învețe, îi trebuie una de începător.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Ghknn):

Esti sigur/a? Tu cum crezi ca este mai usor sa inveti la chitara, pe una ieftina, cu actiunea de 5mm, sau pe o chitara foarte ok cu o actiune sub 2, 2mm, cu un griff finut, nu ca o bata de baseball? Din pacate, am avut ghinionul sa trebuiasca sa invat pe o Hora din 88', a fost cel mai mare chin din viata mea, apoi dupa cateva luni, mi-am luat o electrica (,) care avea actiunea destul de OK si mi-am revenit. Si nici financiar nu e prea OK, dai prima oara 200 lei pe o chitara, apoi peste 2 luni cand ti se scoala ca ai invatat si ca vrei alta mai buna, scoti vreo 6 milioane din buzunar.

| Cloudyday a răspuns:

Nu mai stiu exact numele, dar stiu ca este un magazin foarte bun prin Victoriei pe care ti-l recomand. Cei de acolo se pricep foarte bine si au produse de calitate. Cred ca ei ar fi cei mai in masura sa iti recomande ceva.