| silviu94ro a întrebat:

Buna tuturor, am sa scriu aici pentru ca am vazut ca sunt doar oameni cumsecade xD As vrea sa va intreb ceva si daca puteti sa imi raspuneti.
Deci, am luat un microfon dinamic First Austria 3060; si vreau sa il folosesc pe pc[windows7], dar nu am amplificator audio, statie de amplificare, cum vreti voi sa-i ziceti. Am inregistrat cu el, dar cand pornesc, sunetul e redat pe frecventa lui indescifrabila si se aude doar bazait laughing!
Exista vreo posibilitate sa-l fac functionabil? vreun software, sau ceva... ORICE! laughing
Multumesc!

1 răspuns:
| Robert a răspuns:

Un microfon ca sa-l folosesti la pc nu-ti trebuie amplificator ca nu este statie, iti trebuie doar o placa de sunet care are intrare pentru microfon.Verifica setariile audio din pc.