| roby.robert a întrebat:

Ce condesator (sau altceva) sa pun pe o statie de amplifica de masina si cum, unde sa-l leg.(se aude un bazait in difuri cand pornesc dacia). statia ii de 350w pe 2 canale.

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Trebuie deparazitată maşina, dar acel bâzâit cred că staţia îl preia din sursa de semnal : casetofon sau ce ai montat. Unele casetofoane mai slabe calitativ au nevoie la rândul lor să fie deparazitate. Se face cu o bobină şi doi condensatori dar sunt şi gata făcute în magazinele de specialitate.

| luckyluke a răspuns:

Nu trebuie sa-l pui pe statie.Mergi la un magazin de piese auto si cumpara un condensator pentru alternator. Nu ar trebui sa coste mai mult de 5 lei. Apoi monteaza-l pe alternator : Firu la borna de plus la alternator ( piulita pe cheie de 10) si condensatoru cu masa pe minus (piulita pe cheie de 8 )