| Mihai1972 a întrebat:

Recomandati-mi si mie o chitara acustica pentru un incepator, dar nu prea scumpa! Multumesc!

6 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Poti merge la orice magazin de muzica si sa iti iei o chitara acustica.cu 200 Ron minim eu cred ca iti cumperi una.
Sau poti comanda de pe internet, nu conteaza firma, important este sa nu platesti foarte mult.

| DanAmarandei a răspuns:

O chitara acustica buna si ieftinuta pentru cat de buna e, ar fi Takamine g220. O alta varianta este Fender cd60. Sunt variante bune pentru un incepator si, cel mai important, suna foarte bine. Daca iti iei o chitara de 200 ron care suna prost si care te va indeparta de cantatul la chitara acei 200 ron vor fi bani aruncati. Daca, in schimb dai un pic mai mult pe o chitara al carei sound te motiveaza sa repeti dublu fata de cat ai repeta in mod normal, iti vei "recupera investitia" de 2 ori mai repede! Succes!

| gHioo a răspuns:

Eu am 13 ani si mi-am luat Epiphone DR-100, este o chitara foarte buna pentru incepatori si avansati.Mie imi place foarte mult si cred ca o sa-ti placa si tie! Uite-o aici:http://www.soundcreation.ro/......d6124.html

| gHioo a răspuns (pentru gHioo):

Am uitat sa precizez ca costa 420lei.

| papcik a răspuns:

Poate te ajuta asta http://www.magazin-muzica-online.ro/......age1/sort3 toate aceste chiatri acustice sunt pentru incepatori si nu mi se par scumpe