| Slash14 a întrebat:

Funda. Ce imi recomandati, o chitara acustica sau una electro-acustica? si de ce? Multumesc

1 răspuns:
| OmletteDuFromage a răspuns:

Eu unul am chitara electro-acustica si sincer, sunt foarte bucuros ca nu e acustica. Am avut de multe ori nevoie de amplificare pentru ea, si nu cred c-as fi gasit foarte usor un tip cu o chitara electro-acustica daca n-as fi avut-o pe a mea. Practic, nu prea are sens sa-ti iei o chitara acustica, cand poti sa-ti iei una electro-acustica care face aceleasi lucruri ca si prima, doar ca mai bine, si iti permite sa o amplifici [fara microfon in fata chitarii, suna stupid]