| hellokityy a întrebat:

Vreau sa merg sa iau lectii de canto pentru ca imi place foarte, foarte mult sa cant(fac asta aproape zilnic), am ureche muzicala si am si voce cat de cat, sunt suficiente aceste calitati? si am auzit ca sunt niste preselectii. Imi puteti spune mai multe despre aceste preselectii? Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| TheMargean a răspuns:

Hello!
In momentul inscrierii, profesorul/profesoara, care preda la aceasta clasa de canto, te va testa!
Test de auz, test de ritm, de tactare, putin solfegiu.
Mai exact, profesorul va bate din palme unul, sau mai multe ritmuri, iar tu va trebui sa le reproduci
Te va puna sa canti o piesa, doua.
O sa te puna sa faci ceva vocalize, posibil, sa iti dea cateva note pe pian, si tu sa fii capabil/a sa reproduci cu vocea acele note/sunete.
Daca stii si putina teorie muzicala, esti ca si acceptata la curs!
Bafta si succes in viitoarea ta cariera muziala!

| de_Muzica_Clubul_1989 a răspuns:

Prima ora este de testare, profesorul va vedea ce aptitudini detii si isi va face o idee cu ce va incepe. Dupa aceea vei invata exercitii de respiratie, dictie, vei face vocalize si veti alege piese pe care le veti lucra.
ClubuldeMuzica.ro ofera lectii de CANTO, CHITARA, PIAN, VIOARA si este deschis tuturor persoanelor, indiferent de varsta sau de nivel. Locatia este eleganta, profesorii sunt experimentati, deschisi la orice gen muzical si aveti BONUS cursuri de teoria muzicii si istoria muzicii.
Prima lectie este GRATUITA!

Pt mai multe detalii: http://www.clubuldemuzica.ro/
Inscrierile se fac telefonic: 0736 577 110