| lulu98 a întrebat:

Buna happy
Voi ce credeti despre muzica rock?

Răspuns Câştigător
| KristalPop a răspuns:

Un gen care te atrage repede. Cel puţin aşa a fost în cazul meu. Ascult rock şi metal de 6 ani şi îmi place tot mai mult.
Un stil muzical interesant, controversat şi destul de apreciat.

| lulu98 explică (pentru KristalPop):

Te superi daca te intreb cati ani ai? happy

| KristalPop a răspuns (pentru lulu98):

Da, mă supăr. laughing
Glumeam. happy
Fac 22 de ani pe 14 mai.

| lulu98 explică (pentru KristalPop):

Multi inainte happy
Deci asculti rock de la 16 ani...Mi mi-a placut muzica rock de la 6 ani, desi nu intelegeam prea mare branza laughing Imi placea doar ritmul, dar acum imi place si pentru mesaj big grin

| KristalPop a răspuns (pentru lulu98):

Mersi, la fel.
Ah... Mi-aş fi dorit eu să ascult rock de la 6 ani, dar cu populara şi lăutăreasca părinţilor, cam dificil. Abia am scăpat din mocirla aia.

55 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Imi place.

| FadetoBlack a răspuns:

Cel mai complex, şi cel mai bun gen muzical.
Îmi place că nu mulţi o pot asculta, şi nu e pentru oricine, într-un cuvânt, îmi place! Îmi place mult.

| Duucu a răspuns (pentru FadetoBlack):

Deci oamenii care ascultă rock sunt mai speciali?

| FadetoBlack a răspuns (pentru Duucu):

Din perspectiva mea, categoric da!

| Duucu a răspuns (pentru FadetoBlack):

Deci eu și papagalul meu suntem speciali?

| FadetoBlack a răspuns (pentru Duucu):

Bineînţeles, dacă vă încadraţi big grin

| Niklauss a răspuns:

Cea mai tare muzica dintre toate care exista si care va exista!

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Rock și metal - One word - Epic.

| BlackFuneral a răspuns:

Rock-ul e doar pentru sufletul tău, nu ca celelalte genuri.E un gen muzical fără vârstă, îl ascult de mică şi nu m-am săturat nici acum.

| Duucu a răspuns:

Devils,you little faggot!

| fuzzer a răspuns:

Muzica rock,este o muzica placuta,se spune ca cei mai inteligenti oameni sunt rockerii, mie imi plac baladele foarte mult, gen beatles, dar urasc rocku' gen hard ma zgarie pe creier, in rest chiar e ok muzica.

| Vans a răspuns:

Bună.Cea mai bună, cu toate subgenurile ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica rock este epica. Te indragostesti de ea de la primul sarut. Ascult rock de vreo 5 ani. Prima formatie pe care am ascultat-o a fost Linkin Park. Nici in ziua de astazi nu m-am plictisit de ea.
Aceasta este una dintre melodiile mele preferate de la Linkin Park:
http://www.youtube.com/watch?v=w1NuDlB_7es

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Metalica nu imi place dar kamelot-iubesc.In fine, I LIKE ROCK.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un gen muzical care poate satisface pe oricine, pentru că conţine mai multe stiluri într-o melodie, de exemplu în câteva melodii ale formaţiei LP...am uitat care, conţin hip-hop şi rock şi ştiam mai multe care conţin şi alte genuri, dar le-am uitat. sad

| fadnox a răspuns:

Ce sa cred, este un gen de muzica pe care il ascult de ceva timp, mi se pare foarte complex datorita numarului impresionant al subgenurilor, o intreaga genealogie; desigur, nu le cunosc pe toate, insa ce am la baza pana acum nu ma face sa regret `convertirea` sa-i zic asa, la acest gen
sunt unele melodii care imi suna atat de bine, ca-mi creeaza aproape dependenta enjoy it! http://www.youtube.com/watch?v=FwITUMl5UKw

| svartirhimnar a răspuns:

Cea mai bună muzică. E epică.

| HermioneLove a răspuns:

Bună! Ascult din când în când rock dar nu foarte mult.Nu este chiar genul meu preferat dar totuși îmi place.

| MaskOfSanity a răspuns:

Mă, cum naiba se face că apar tot mai mulţi rockeri şi metalişti pe site-ul ăsta în ultimul timp? Da, îmi place muzica rock.

| lulu98 explică (pentru MaskOfSanity):

Eu sincer cred ca incepe si Romania sa se trezeasca la realitate si sa revina la adevaratele valori laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru lulu98):

Hahahahaha. Eşti idioată?
Adevărate valori? Cu BFMV, Bon Jovi şi BVB în playlist? NO. JUST NO. GTFO. Mai comentează când ştii ce-i aia valoare.

| BlackFuneral a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu fi rău/rea Bon Jovi e o trupă bună.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BlackFuneral):

E de muieri trecute de 50 de ani.

| BlackFuneral a răspuns (pentru anonim_4396):

Atotştiutor mai eşti, parcă eşti moldovean.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BlackFuneral):

Ai vreo problemă cu moldovenii?
http://www.youtube.com/watch?v=M8_C2xSssmk

| BlackFuneral a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,iubesc moldovenii.Am un prieten moldovean care spune: Eu am dreptate mereu şi d-asta am spus că parcă e moldovean.Îmi place melodia.
http://www.youtube.com/watch?v=isDSApJWfUk

| anonim_4396 a răspuns (pentru BlackFuneral):

Good.

| MaskOfSanity a răspuns (pentru lulu98):

I see you didn't get it.

| lulu98 explică (pentru anonim_4396):

Bitch please! Metallica, Guns N' Roses nu ii vezi?! laughing
Doar pentru ca nu am timp sa-i distribui pe toti, nu inseamna ca nu ascult si alte trupe, nu judeca doar de la prima aparenta...

| anonim_4396 a răspuns (pentru lulu98):

Ştii altceva în afară de Nothing else matters şi November Rain?
Mi-e silă de tine. BVB, GN'R băgaţi laolaltă cu Metallica? Die.

| lulu98 explică (pentru anonim_4396):

Nu prea cred happy Mama are 37 si ii adora tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru lulu98):

Mai e puţin şi mă doare între buci ce-i place maică-tii.
Şi mama ascultă GN'R, dar asta nu mă opreşte să spun că Axl se lălăie.

| AngelHugz a răspuns:

E un gen interesant...

| Чернобыль a răspuns:

Rock? Rock-ul este cel mai bun gen de muzica care exista pe planeta asta, impreuna cu metalul.
Daca apar mai multi rockeri asta e super!

| Măriucaaaaaaa a răspuns:

Bună. Mie îmi place muzica rock, chiar dacă alţii o consideră prea "zgomotoasă". Unele melodii sunt chiar reuşite happy. Have a nice daywinking

| jojojojome546 a răspuns:

E buna muzica rock si intr-un timp era ceva gen cu meseje subliminale transmise de aceasta muzica, dar eu cred ca sunt doar barfe, ascult de 2 ani si n-am ajuns drogata sau la spitalul de nebuni. laughing imi place partea cu strigatele si cea cand dau din cap.

| swordman a răspuns:

Muzica rock, cu subgenuri poate fi pentru unii zgomotoasa, asurzitoare, satanica, rockerii sunt crezuti jegosi, nesimtiti, nespalati, dar muzica rock e cea mai tare, suparat: rock, fericit; rock, infometat: rock. Ce vreau sa zic e ca rockul e cel mai tare gen muzical, daca dai de formatii adevarate nu te mai dezlipesti de ele.

| MaBrein a răspuns:

Eu ascult rock de la 5 ani desi acum am 16 ani e super rock ascultati the metal tenacious D sau Beelzebos

| LoVEDme a răspuns:

Prea zgomotoasa si prea anii 70'
PA:*

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoVEDme):

So?
Ce legătură are anul?
Dar cu Justin Bieber şi Antonia în playlist, sincer, te înţeleg perfect.

| LoVEDme a răspuns (pentru anonim_4396):

Problem's? MOVE ON! Eu macar nu fac ca nebuni.Imi place doar o melodie si nu prea are ritm de rock:"Scorpions - Wind of Changes".
Da am in playlist si JB si Antonia si ONE DIRECTION si Little Mix si multi alti care dau un mesaj bun.Nu ca "E timpul pentru revolutie! AAAAAAAAAAAAA!". Asa ca treaba ta daca iti place aceasta muzica care se asculta...scuze pentru aceste cuvinte...la CARCIUMA!phbbbbtwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoVEDme):

Wind of Change este o baladă rock. Este în întregime rock, nu că nu prea are ritm de rock.
Ce mesaj au ăştia patru? Niciunul. Versuri repetitive sau eventual:,, Urcă-te pe mine, păpuşă. ". Eşti proastă făcută grămadă.
Dacă asta înţelegi tu din rock şi metal, atunci găseşte cel mai apropiat copac şi desfă-ţi şireturile de la adidaşi şi scapă lumea de o idioată, te rog.
Muzică de cârciumă?

| LoVEDme a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare cu genu' lui.Si uite cine vorbeste de idiotenie. Daca nu-mi place asta este.Si am pus punct la aceasta discuti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoVEDme):

Nu-ţi place. Bine.
Dar nu ai argumente pentru care susţii de ce nu-ţi place.
Zgomotoasă şi din anii 70. Astea nu-s argumente.

| AnotherMe a răspuns:

Nu imi place muzica rock!

| lulu98 explică (pentru AnotherMe):

Asta e big grin

| AnotherMe a răspuns (pentru lulu98):

Deci,primesc funda?winking

| Tavi125 a răspuns:

Buna.
Pana la urma fiecare cu gusturile lor, le plac sau nu, treaba lor.
Pe mine sincer nu ma prea pasioneaza acest gen de muzica big grin

| JoiMov a răspuns:

Http://www.comitetulastral.eu/category/dxm-studio-2/
Uite aici muzica psihedelica faina..sunt incepator :3 eu o fac

| JohnRamone a răspuns:

Eu sunt un hippie. Ascult rock psihedelic si ma bine dispune. Nu e rock-ul acela pe care unii il numesc "zgomotos",insa este unul mai complex. In acest gen de rock se folosesc si unele instrumente mai speciale,ca de ex:sitarul. Consider ca ideea redata de rock-ul psihedelic ma reprezinta,datorita mesajului sau de Pace si dragoste intre oameni. Nu toate piesele sunt despre asta. Multe sunt despre droguri psihedelice folosite de hippies,ex:cannabis, LSD, opium, hashish si altele. Peace, dude!