| Biscuuiittee a întrebat:

Buna happy

Vreau sa compun un cantec si am nevoie de niste ideii.Nu stiu ce nume sa-i pun cantecului.Si n-am nici o idee in priviiinta versurilor straight face. Dar melodia sa fie cantata de 2 [eu si inca >cineva:"]
Ma puteti ajuta cu numele si cu versurile puppy dog eyes?
Va rogg frumoss. Fundoiii maree :3.

Răspuns Câştigător
| Schatten a răspuns:

Degeaba vrei sa faci niste versuri si sa creezi ceva frumos daca nu ai inspiratia necesara pentru asta.

7 răspunsuri:
| kidda0kettamine a răspuns:

Sincer, din experienta, cel mai bine compui la depresie laughing

| paty00 a răspuns:

Vad ca deja ai dat fundita dar nu conteaza:In primul rand trebuie sa te gandesti la una din cele mai interesante momente ale vietii tale(nu conteaza daca momentul e trist sau fericit).In al doilea rand trebuie sa te gandesti foarte bine la ce ai avut de invatat din acel eveniment si cu ce ai ramas in suflet si minte dupa el.
Apoi trebuie sa te concentrezi asupra versurilor.Cum tu iti doresti o melodie pentru 2 prima persoana ar putea spre exemplu canta la timpul trecut referindu-se la ceva ce deja a trecut iar a doua persoana la timpul prezent referindu-se la ce ai invatat.
Refrenul poate fi cantat de ambele persoane sub o forma de dialog.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.facebook.com/......malink.php

"Plagiate"adunate de pe net free si traduse pentru pasionatii de muzica incepatori.

| blueorange1302 a răspuns:

Pai eu mai intai as face versurile si abia la sf as pune numele si depinde ca mie imi place mai mult cum suna o mel in eng decat in rom si depinde si genul ...de fapt in timp ce compui trebuie sa scrii si linia melodica ca sa stii si masura mie una mi-ar place ceva punk rock ceva vesel si ironoic(in major ca sa arati cat de fericit esti)

| punkgirl99 a răspuns:

Numele :inca o xi
spui aclo o xi din viata ta incerca rime de ex:eram in casa, cand am dat cu capul de masa.

| AnaWzx a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa compui mai intai mel, apoi vei pune numele...:d

| dumitrescucristina a răspuns:

Da am