| Dixy198 a întrebat:

Ma numesc Diana si as vrea sa compun niste versuri, dar nu stiu cum big grin, m-ati putea ajuta?
Vreau sfaturi cum sa compun versurile, cum sa le exprim.
Multumesc celor care ma ajuta! :*
Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| SynergyBoy a răspuns:

Cauta Negative pe Youtube inchide ochi restul vine de la sine. Si eu am compus o melodie doar am ascultat un negativ si scriam intr-un fisier Readme Versurile

| Dixy198 explică (pentru SynergyBoy):

Mersi, idea ta e foarte bunawinking

5 răspunsuri:
| vldut a răspuns:

Pai incearca sa te gandesti la anumite lucruri, citeste poezii pentru ati da seama.Sau gandeste te la lucrurii imaginare si scriele pe foaia exact cum ai scrie un text si dupa alegi ce iti place din el si faci versurii

| Dixy198 explică (pentru vldut):

Mersi pentru ajutorwinking

| Relic a răspuns:

Te pui cu picioarele pe un scaunel, de preferabil pe birou, bagi un negativ pe youtube gen hiphop instrumental violin/piano si te uiti la perete pana vezi 1 musca. daca musca sta pe perete scrii un cantec de jale. daca zboara scrii 1 de taraf de petrecere. foarte important sa nu salvezi ceea ce scrii pentru ca probabil nu o sa te mai intereseze/pese.

| Dexpyby a răspuns:

Pai uite un sfat: du-te afara seara si uitete la cer, atunci inspiratia iti vine pe loc si imediat o pui pe foaie si o citesti cu mare drag happy