| FaT1h a întrebat:

Vreau sa ma apuc sa cant la chitara, sa cant muzica crestina, colinzi. As vrea sa-mi propuneti o chitara care este buna sa cant acest gen de muzica clasica sau acustica. Si as vrea sa-mi propuneti o chitara bugetul ar fi cam 300 ron

1 răspuns:
| Kirito21 a răspuns:

Nu sunt diferente foarte mari intre cele doua tipuri. Eu am chitara acustica (are corzile din otel) si poti canta orice tip de melodii la ea. Eu am prins o oferta buna acum cativa ani si am luat.o cu 250 lei, dar presupun ca poti gasi ceva decent undeva la 300 - 350 lei sau poti opta pentru o chitara la mana a doua. Da o fuga prin magazinele de specialitate si daca nu te incadrezi in buget incearca si site'urile minune cu anunturi gratuitewinking