Întrebare recomandată | Sandra0912 a întrebat:

vreau sa cer niste sfaturi. Cum credeti ca imi pot face o cariera din dans? happy
Ma ocup cu dansurile moderne de 6 ani, si imi place foarte mult. Am participat la multe concursuri. Dar parintii mei cred ca dansul e doar un hobby. In curand termin scoala si n-am nicio idee ce sa fac.sad

5 răspunsuri:
| suntroman a răspuns:

Pot-i sa te faci instructor de dans

| AdriAdrienutza a răspuns:

Iti dau un sfat bun.Ai putea face o cariera din asta devenind instructoare sau sa mergi mai departe cu asta adica dansand iar dupa un timp ai putea deveni o dansatoare din spatele unui cantaret international Funda? Si lasa-i pe pariti sa creada ce vor tu duti visul mai departe si arata-le ce poti face din asta

| Łéñà a răspuns:

Şi eu sunt ca tine, părinţii mei cred că pentru mine cântatul este un hobby(eu merg la canto).Păi în primul rând trebuie să ai creativitate.Ca să ajungi profesionist şi ca să faci performanţă, de exemplu este "Şcoala de coregrafie", care te poate pregăti din clasa a IV-a până în liceu.Iar când termini liceul poţi face şi facultatea IATC-secţia coregrafică, iar după ce termini acolo, devii specialist în coregrafie. Fundiţă?

| Falco97 a răspuns:

Poti sa te faci instructoare de dans, sau incerci sa faci parte dintr-o trupa/ansamblu

| EddisSs a răspuns:

Adevarul este ca trebuie sa cunosti pe cineva cu multa experienta in dans care sa fi dansat toata viata, asta daca vrei sa ajungi o mare dansatoare.Dar poti sa te bazezi mai mult pe o materie care iti place, practic-o si te vei specializa pe aceasta si vei avea si un job al tau, dar daca dansul iti place nu te poate opri nimeni din ceea ce iti place, nu? Poti sa iti faci un job al tau si in timpul liber sa te faci o instructoare de dans sau sa ai sala ta ca hobby.Sunt multi copii care vor sa danseze. big grin Funda? happy happy