| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ca sa iti placa o muzica trebuie s-o asculti de mai multe ori?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu chiar, isi place din prima

| aumih16 a răspuns:

Te referi la gen banuiesc pai daca asculti mult rock metal esti atras de genurile astea daca asculti pop hip-hop sau altele atunci esti atras de genurile astea tu stii mai bine ce genuri ti se potrivesc daca esti mai rau salbatic nebun trasnit alegi prima varianta daca esti mai linistit bun calm alegi a doua varianta

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Mie si din prima secunda imi '' sare inima din piept '' la o melodie. happy

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Ca sa iti placa trebuie sa o simti. Stii atunci cand ti se face pielea de gaina si te trece un fior? Aia e muzica buna.

| Teffan a răspuns:

Trebuie sa o intelegi ca sa-ti placa.

In unele cazuri, iti trebuie o anumita perioada de timp pentru a face acest lucru si pentru a o aprecia la adevarata valoare.

Asta a fost cazul meu in legatura cu muzica extrema.
https://www.youtube.com/watch?v=fdILE7ZdFBY

Nimanui nu ii place asta, din prima ascultare.
Cu cat asculti mai mult, si ai o predispozitie catre metal, prin felul tau de a fi, ajungi sa iti placa.