| madutza_2178 a întrebat:

Cam cat costa un pian pentru incepatori? Va rog sa imi spuneti deoarece vreau de mult sa imi cumpar unul...

Răspuns Câştigător
| 0000anonim0000 a răspuns:

Neaparat pian? Eu de exemplu mi-am luat o prostie de orga cu 4 octave chinezeasca cu 100 de lei. Si suna ca un pian(bine, digital), si am luat-o de noua. Am folosit un tuner universal si am vazut ca notele corespund. Incearca sa cauti ceva gen orga pentru. inceput, ceva in care sa nu investesti mult, sa fie ieftin si sa te tinahappy. Invata notele si acordurile, si dupa aia treci pe ceva putin mai scump. Pianul e mare, ocupa foarte mult loc, orga nu. Cand avansezi(1-2-3-4 ani), poti cauta o pianina mai ieftina.(gen 2000 de lei sau chestii de genul) dar pana atunci exerseaza cat mai mult! Funda?