| toxic112 a întrebat:

Cand va fi Eurovision-ul 2010?tongue

Răspuns Câştigător
| AlexanderChristianFenty a răspuns:

Deci 25 27 si 29 finala, toate trei la ora 21:00 pe TVR1

7 răspunsuri:
| DiDi a răspuns:

Romania va concura in cea de-a doua semifinala a competitiei Eurovision 2010, ce va avea loc pe data de 27 mai la Oslo.

| cornculapte a răspuns:

Prima semifinala va avea loc pe 25 mai, a doua semifinala pe 27 mai, iar finala va avea loc pe 29 mai.

| AlexanderChristianFenty a răspuns:

27 mai ora 21:00 pe TVR1

| Anonima_9977 a răspuns:

Calendarul selectiei nationale:

15 decembrie 2009 - 29 ianuarie 2010
inscrieri selectie Eurovision Young Musician

25 - 31 ianuarie 2010
jurizarea si selectarea semifinalistilor

1 - 3 februarie 2010
comunicarea concurenţilor calificaţi pentru semifinală

13, 14 februarie 2010
semifinala netelevizata in care se vor
selecta cei 6 finalisti. Semifinala se va desfasura la Universitatea Nationala de Muzica Bucuresti. Concurentii vor prezenta 2 parti de concert (cu corepetitor, o partea lenta si una rapida).

15 februarie - anuntarea celor 6 finalisti

15 februarie - 5 martie - realizarea documentarelor si reportajelor necesare emisiei si spoturilor de promovare pentru cei 6 finalisti

5 martie - 13 martie
difuzarea spoturilor de promovare finalisti

14 martie
Finala Selectiei Nationale Eurovision 2010, spectacol transmis in direct de la Ateneul Roman

7 - 15 mai 2010
finala internationala de la Viena

| poechce a răspuns:

Finala europeană a concursului Eurovision se va desfăşura în data de 29 mai 2010, la Oslo, Norvegia.

| dya26 a răspuns:

La vara, prin iulie-august

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

29 mai, pe tvr. Ora nu o stiu sigur, dar probabil seara.