| Dia37Andreea a întrebat:

Care e diferenta dintre rap si trap?

8 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Pot sa-ti zic care e asemanarea. Ambele sunt de c*cat

| Dia37Andreea explică (pentru CostinAlamariu):

Deci eminem, 2pac, tentacion, lil pump sunt de ****? ))

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Dia37Andreea):

Astia pe care i-ai enumerat sunt considerati cei mai mari din lumea muzicii rap/trap, dar nici macar astia nu mi se par cine stie ce cantareti. Tentacion si lil pump mi se par doua glume. Eminem e singurul care sa zicem a venit cu ceva mai serios, dar nu pot sa spun ca-mi place nici macar eminem. Nu stiu daca e prea corecta comparatia(pentru ca Linkin Park nu canta rap ci rock), dar compara-l pe Eminem cu Chester Bennington
din Linkin Park si spune-mi verde in fata ca Eminem e un mai bun cantaret ca Chester.
Plus ca viata personala a lui Eminem a fost cam varza. Si-a neglijat sotia si copilul si s-a ajuns la un divort urat. Cam asta e viata rapperilor si a trapperilor happy

| Dia37Andreea explică (pentru CostinAlamariu):

Ce conteaza viata personala a cuiva? aici vorbim strict din punct de vedere muzical. daca tie nu iti place genul de muzica bine dar nu trebuie sa jignesti artistii sau stilul in sine. si de linkin parca si chester ala n am auzit in viata mea laughing

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Dia37Andreea):

Faptul ca n-ai auzit de Chester Bennington spune multe despre cultura ta muzicala happy

| Dia37Andreea explică (pentru CostinAlamariu):

Am cautat pe net despre el. nu sunt fana rock, cum ai vrea sa stiu numele cuiva pe care nu il ascult? de phoenix am auzit dar nu ascult

| Dia37Andreea explică (pentru CostinAlamariu):

Si oricum in pnm nu compara artisti din domenii diferite muzicale. efectiv tu mi-ai raspuns la intrebare total aiurea. in fine las-o asa ca observ ca vrei doar sa te certi

| Michaeel a răspuns:

Rap este când vorbești repede, ai versuri cu rima și în spatele lor este un mesaj iar trap este zgomotul sau "muzica" aia in care te dai mare cu bani, femei și mașini, ai un beat puternic și seamănă mult cu muzica electronica sau hip-hop.